‘Davamız dayanışmayı güçlendirecek’

0
144

İstanbul Büyükada’da meslek içi eğitim toplantısı sırasında gözaltına alınan ve 76 gündür tutuklu olan insan hakları savunucularından Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Direktörü İdil Eser, cezaevinden mektup gönderdi

Uluslararası Af Örgütü tarafından yayınlanan mektubuna, kampanya ve imzalarıyla destek olanlara ve fedakarlıkla çalışmalarını sürdürenlere teşekkürlerini ileterek başlayan Eser, “Dışarıdan mektup alıp gönderemiyorum ama eğer bana yazmak isteyenler olursa Af Örgütü Türkiye Şubesi’ne mektup göndersinler. Onları günün birinde elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım” diye yazdı.

Müziği, kedileri…

“Bizim davamızın, hak örgütleri arasındaki dayanışmayı daha da güçlendirdiğini düşünüyor ve seviniyorum” diye belirten Eser, Silivri’de tutuklu bulunan diğer hak savunucularıyla aynı koğuşta kalmayı çok istediğini dile getirerek, “Müziği, kedileri, arkadaşlarımla olmayı, işimin başında olmayı da çok özledim. Ama ben iyiyim, beni merak etmeyin. Haklı çalışmalarınıza devam edin…” dedi. Bakırköy Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eser, birinci derece akrabası olmadığı için sadece avukatlarıyla görüşebiliyordu. Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Salil Shetty’nin Adalet Bakanlığı’nın özel izniyle İdil ile görüşmesinin ardından artık arkadaşları da Eser’i ziyaret edebilecek.

ANKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here