DBP Van binasına baskın: İl eşbaşkanı gözaltına alındı

Post date:

Author:

Category:

Van’da DBP il binasına ve çok sayıda adrese polis baskın düzenledi. Baskınlar sonucu DBP İl Eşbaşkanı Ahmet Aygün’ün de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Van’nın İpekyolu ilçesinde bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il binasına sabah saatlerinde özel harekat polisleri tarafından basıldı. Polis, eşzamanlı olarak çok sayıda ev ve işyerine de baskın düzenledi.

Baskınlar sonucu DBP İl Eşbaşkanı Ahmet Aygün, DBP İl Yöneticisi Necmi Varhan, DTK Van Sözcüsü Ramazan Duman ve Van eski TUYAD-DER Eşbaskanı Aynur Bağış’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Aramalar sırasına DBP binasında bazı kapı ve camların kırıldığı belirtilirken, gözaltına alınanlar İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

BASKIN VE GÖZALTILARA TEPKİ

Polis baskınından sonra DBP’liler, parti binasında açıklama yaptı. Burada basına açıklama yapan DBP Van İl Yöneticisi Metin Deniz, söz konusu baskınlarda parti çalışanlarının darp edildiğini ve kapıların kırıldığını belirtti. Deniz, şunları söyledi: “Aralarında İl Eş Başkanımız Ahmet Aygün’ün de bulunduğu 9 Kürt siyasetçi gözaltına alındı. Herhangi bir gerekçe dahi olmadan yapılan bu baskın ve gözaltılarla sonuç alacaklarını düşünenler, tarih önünde bir kez daha yanılacaklardır. Partimize yönelik gerçekleşen saldırıları bir kez daha lanetliyoruz, arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. AKP hükümetini bu politikalarından vazgeçmeye çağırıyoruz. Bizler halkımızla birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Baskılar bizi yıldıramayacaktır.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR