Demirkan’dan 10 aydır haber yok!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Wan’ın İpekyolu ilçesi Seyit Fehim Arvasi mahallesinde oturan ve ortadan kaybolduğu gün evine baskın yapılan 35 yaşındaki Veysel Demirkan’dan 10 aydır haber alınamıyor. Demirkan’ın ailesi ise hayatından endişe duyuyor. Ortadan kaybolduğu gün evine polis baskını yapılan Demirkan’ın aracıyla birlikte ortadan kaybolduğunu belirten Demirkan’ın kardeşi Naim Demirkan, aylardır ağabeyine dair tek bir haber dahi alamadıklarını söyleyerek, hayatı konusunda her geçen gün endişelerinin arttığını söyledi.

Tek söyledikleri ‘Aranıyor’

Kent merkezinde bir otelde çalışan evli ve bir çocuk babası Demirkan’ın 7 Ağustos 2016 tarihinde evinden çıktığını ve bir daha dönmediğini dile getiren kardeşi Demirkan, aynı günün akşamı polisin evlerine baskın yaparak ağabeyini sorduğunu söyledi. Demirkan, 8 Ağustos 2016 tarihinde Nisan Polis Karakolu’na kayıp başvurusunda bulunduklarını ve o tarihten sonra gittikleri karakoldan “Aranıyor” yanıtı dışında herhangi bir yanıt alamadıklarını aktardı.

Hayatından endişe ediliyor

Aradan geçen zaman içinde annesi, babası ve kendisinin 2’şer kez karakola ağabeyinin akıbeti için gittiğini vurgulayan Demirkan, İnsan Hakları Derneği’ne (İHD) de başvuruda bulunduklarını söyledi. Ağabeyinin hayatından endişe duyduklarını söyleyen Demirkan, “Annem şeker ve tansiyon hastası ve bu durum onu çok olumsuz etkiliyor. Veysel’in 5 yaşında bir de çocuğu var. Her gece rüyasında ‘baba’ diye sayıklıyor” dedi.

WAN / dihaber

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR