Demirtaş katılmadı, davalar ertelendi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Mardin 1 ve 2’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen iki ayrı davasının duruşmaları ertelendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında açılan iki ayrı davanın duruşmaları Mardin 1 ve 2’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Edirne F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Demirtaş duruşmalara katılmadı.

Demirtaş’ın 28 Temmuz 2015’te HDP Grup Toplantısında yaptığı konuşma da Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla Mardin 1’inci Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada avukatlar, Demirtaş’ın konuşma görüntülerinin dinlenmesini talep etti. Avukatların taleplerine olumlu cevap veren mahkeme heyeti duruşmayı 19 Eylül’e erteledi.

Demirtaş’ın 4 Şubat 2016’da Mardin’de yaptığı bir konuşma da “devleti ve kurumlarını küçük düşürme” iddiasıyla açılan diğer davanın duruşmasında ise avukatlar dosyanın Mersin 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde Demirtaş hakkında açılan dava dosyası ile birleştirilmesini talep etti. Mahkeme talebi değerlendirmek üzere duruşmayı 26 Mayıs’a erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR