Demirtaş’tan Gülmen ve Özakça’ya çağrı

Post date:

Author:

Category:

HDP’nin tutuklu Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya yazdığı mektupda, yaşanan hukuksuzluk ve adaletsizliklere karşı etkili bir karşı koyuş oluştuğunu belirterek, “Karar sizin özgür iradenizin ama bir dostunuz olarak bu açlık grevini sonlandırmanızı rica ediyorum” dedi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, işlerine geri dönmek için açlık grevi eylemlerinin 112’nci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya mektup yazdı. HDP Basın Bürosu tarafından paylaşılan mektupta Demirtaş, Gülmen ve Özakça’nın haklı sebeplerle başladıkları açlık grevlerine son vermeleri çağrısında bulundu.

‘ANLAMLI BİR KARŞI KOYUŞ OLUŞTU’

Gülmen ve Özakça’nın direnişini anlamlı bulduğunu ifade eden Demirtaş, yaşanan hukuksuzluk ve adaletsizliklere karşı etkili bir karşı koyuş oluştuğunu söyledi. Demirtaş, halkın büyük bir kesiminin dayanışma içerisinde olduğunu gözlemlediğini ifade etti.

MİLYONLARIN İRADESİNİ TEMSİLEN RİCA EDİYORUM

Demirtaş, şöyle devam etti: “Açlık grevine başlama ve bitirme kararı sizlerin özgür iradesine tabi. Bununla birlikte milyonların iradesini temsil eden bir siyasetçi dostunuz olarak açlık grevini sonlandırmanızı rica ediyorum.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR