Demirtaş’tan İsmail Özen’e mektup!

Avrupa’da yaşayan Dersimli ünlü boksör İsmail Özen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisine mektup yazdığını açıkladı.

Özen, açıklamasında şunları açıkladı:

‘’4 Kasım 2016 tarihinden bu yana Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’tan yeni yıl nedeniyle bir mektup aldım.

Sayın Demirtaş sağılığının, moralinin iyi, ülkenin içinde bulunduğu koşuların da üzüntü verici olduğunu ve demokratik siyasetin çözüm gücü olablmesi için umudunu koruduğunu yazmış.’’

Özen: akan kanın duruması ve barış için çalışmalıyız

‘’Ben de sayın Demirtaş’ın öncelikle yazdığı mektup için kendisine teşekkür ediyor, özgürlüğün yakın olduğunu biliyorum. Umut ediyorum ki sayın Demirtaş, sayın Yüksekdağ, milletvekili arkadaşları ve binlerce HDP’li en kısa sürede özgürlüğüne kavuşurlar. Aynı şekilde hapishanalere doldurulan on binlerce insan için de aynı dileklerimi paylaşıyorum. Ülkenin karanlıktan aydınlığı çıkması ve akan kanın durması için hepimize düşen ortak sorumluluk bulunmaktadır. Ne olursa olsun barış için mücadele edenleri yalnız bırakmamalıyız.

Daha adil, eşit, özgür ve barış için de bir dünya için çalışmamız gerekiyor.’’

EN SON EKLENENLER