‘Demokrasi cephesi gerekli’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 

İstanbul’da partisinin bir etkinliğinde ırkçı bir grubun linç saldırısına maruz kalan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, AKP milletvekilleri ile havuz medyası tarafından hedef haline getirildiğini ve saldırının da bu kesimlerce organize edildiğini söyledi.

İstanbul Bağcılar’da CHP İlçe Gençlik Kolları tarafından iki gün önce Malatya Akçadağ Güneşli Köyü Derneği’nde organize edilen “Başkanlık sistemi” konulu panele katılan Erdem ve partililer, bozkurt işaretleri yapan bir grubun linç saldırısına maruz kaldı. Maruz kaldıkları saldırıyı “yeni bir Madımak girişimi” olarak nitelendiren Erdem, panel için önceden bilgilendirme yapılmadığını belirterek, şunları söyledi: “Bağcılar’da etkinlik yapacağımızı ilan etmedik. Bu kitle örgütlü hareket etmektedir. Videoları elimizde var. Bozkurt işaretleri ile harekete geçiyorlar, örgütlü hareket ediyorlar. Bu zannediyorum Saray ile MHP’nin başkanlık koalisyonuna karşı gösterdiğim tepkiye yönelik bir saldırıdır.”

Türkiye’de siyasi ortamın artık iyice zehirlendiğini dile getiren Erdem, bu tablodan çıkış yolu olarak bir demokrasi cephesi kurulmasına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

ANKARA / DİHA

 

 

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR