‘Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu’nu kabul etmedi’ iddiası için CHP’den açıklama

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir toplantı için gittiği Almanya’da, bu ülkede tedavisi süren Deniz Baykal’ı ziyaret etmek istediği ancak Baykal’ın görüşmek istemediği iddiasına CHP’den açıklama geldi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, parti genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna yanıt verdi.

 Tekin Bingöl’ün konuyla ilgili soruya verdiği yanıt şöyle:

 “SAYIN BAYKAL’IN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ, ONUN ÖTESİNDE SÖYLENENLER SADECE DEDİKODUDAN İBARET”

 Evet ben de oradaydım, Sayın Genel Başkanımızla birlikte o seyahate ben de katıldım. Önce bir Nazım Hikmet etkinliği ve göçün 56. yılıyla ilgili bir etkinlik vardı ona katılmıştık. Oradan da Sayın Baykal’ı ailesini dersem daha doğru olacak ziyarete gittik. Orada tabi doktorları son derece dikkatli ve tıbbın gereği neyse onu yapıyorlar. Biz hem doktorlarından bilgi aldık, hem ailesiyle görüştük. Sayın Baykal’ın sağlığı bizim için çok önemli. Ona zarar verebilecek en ufak bir tavrımız, en ufak bir girişimimiz asla sözkonusu olmaz. Başından beri Sayın Genel Başkanımız da, biz bütün partili arkadaşlarımız, üyelerimiz Sayın Genel Başkanımızın, önceki Genel Başkanımızın sağlığıyla yakından ilgiliyiz. Ama doktorlar sadece Genel Başkanımıza yönelik değil, hiçbir şekilde bir ziyaretçi, bir görüşme yaptırmıyorlar. Biz ailesinden bilgi aldık, doktorlardan bilgi aldık. Onun ötesinde söylenenler sadece dedikodudan ibaret.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR