Deprem için ‘Bırakın gebersinler’ diyen Acıbadem Hastanesi müdürüne tepki

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İran ve Irak sınırları içinde bulunan Kürt kentlerinde dün akşam meydana gelen depremin ardından “Bırakın gebersinler” paylaşımında bulunan Acıbadem Hastanesi’nde birim müdürü Öznur Ilgan’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Hastane ise sessizliğini koruyor.

Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentti ile İran Kürdistan’ında dün akşam meydana gelen ve şuana kadar 300’ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği depremin ardından sosyal medya üzerinden Kürt nefreti yayıldı. Nefret gösterenlerden biri de Türkiye’nin en büyük sağlık kuruluşlarından olan Acıbadem Hastanesi’nde birim müdürü olarak çalışan Öznur Ilgan tarafından yapıldı. Ilgan’ın “@IlgarZnur” isimli Twitter hesabında yaptığı “Hayır hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler” paylaşımı büyük tepki topladı. Sosyal medyada paylaşıma tepki gösteren birçok kişi, @AcibademSaglik hesabını etiketleyerek söz konusu kişi hakkında açıklama istedi.
‘GEREĞİNİ YAPACAĞINIZI UMUYORUM’
Hastaneyi sorumluluğa davet eden paylaşımlardan bazıları şöyle: “‘@AcibademSaglik Faşist ırkçı çalışanız oznur ılgar ile ilgili bir açıklamanız olacak mı?’, ‘Halka kin kusan bu çalışanınızın işine son vermezseniz halk olarak her yerde bunu yazacağız @AcibademSaglik’ , ‘@AcibademSaglik @AcibademSaglik fulya şubenizde hasta hizmetleri bölümünde çalışan öznur ilgar adlı personelinizin deprem ile ilgili tweeti. Böyle ırkçı yaklaşımı olan biri hakkında gereğini yapacağınızı umarım.”
Tepkilerin üzerine Ilgar’ın hesabını korumaya aldığı göründü.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR