Depremden etkilenen mülteciler çadırsız kaldı

Post date:

Author:

Category:

İzmir’deki depremde evleri hasar gören mülteciler sokakta çadırsız kaldı. Onlardan biri olan Mustafa Muhammed yardım çağrısında bulunuyorEge açıklarında meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremin ardından Bornova ilçesinde bulunan Mevlana Mahallesi’nde yaşayan Suriyeli mülteciler, üç gündür sokakta çadırsız durumda. Çocuklarıyla beraber kendi kurdukları derme çatma çadırlarda kalan mülteciler yardım bekliyor.

Depremde hasar gören evinden çocuklarıyla birlikte kurtulmayı başaran Suriyeli mültecilerden Mustafa Muhammed, Mevlana Mahallesi 1713 sokakta çadırsız bir şekilde dayanışma bekliyor. Ailesi dışından aynı mahallede yaşayan beş kardeşi ve onların aileleriyle üç gündür Mevlana Pazar yerinin yanındaki boş arazide kaldıklarını söyleyen Muhammed, özellikle geceleri çok soğuk olduğundan acil olarak çadır, battaniye ve çocukları için kışlık kıyafete ihtiyaç olduğunu belirtti.

Suriye iç savaşında evine bomba düştüğü için 5 yıl önce Türkiye’ye kaçmak zorunda kaldığını söyleyen Muhammed, daha önce inşaatta çalıştığını ve düşme sonucu uzun süre yürüyemediğini dile getirdi. “Uzun bir süre ayağa kalkamadım. Patron bir daha çalıştırmadı beni. İyileşince kardeşlerimle beraber hurdacılık yapmaya başladım. Depremden sonra iş çıkmadı, hurdaya çıksak da üç gündür para kazanamıyoruz. Evimdeki hasarı gideremedim bu yüzden” dedi.

İZMİR

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR