Dersim’de özel bir bakım merkezinde yaşlı kadına darp iddiası

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Dersim’de özel yaşlı bakım merkezinde 76 yaşındaki Sosin Demir’e şiddet uygulandığı iddia edildi. Sosin Demir’in oğlu Yılmaz Demir, bu iddialarını darp raporu alarak mahkemeye taşıdı. Özel yaşlı bakım merkezi ise iddiaların doğruyu yansıtmadığını, olayın mahkemede çözüleceğini belirtti. 

Dersim merkezde hizmet veren özel bir yaşlı bakım merkezinde, 76 yaşındaki Sosin Demir’e şiddet uygulandığı iddia edildi. Annesi Sosin Demir’in vücudunun farklı yerlerinde darp izlerine rastladığını iddia eden Yılmaz Demir, 18 Nisan 2022 tarihinde aldığı darp raporu sonrasında konuyu mahkemeye taşıdığını söyledi.

“ANNEMİN VÜCUDUNDA DARP İZLERİ GÖRDÜM VE RAPOR ALDIM”

Demir, 2020 yılının Ekim ayında annesini özel bir yaşlı bakım evine yatırdığını ve yakın zamanda gittiği bakımevinden annesini aldığı sırada vücudunun farklı yerlerinde darp izleri ile karşılaştığını öne sürdü. Hastaneden darp raporu alarak şikayetçi olduğunu belirten Demir, şunları söyledi:

“Annemi sürekli ziyaret ediyordum ama son dönemde annemin hastaneye götürüldüğüne ilişkin mesajlar geldi. Yaşlı bakım merkezini arayarak annemin genel durumunu sordum rutin kontrol dediler ama ben durumdan şüphelendim. Annemi görmek için gittiğimde tekerlekli sandalyede getirdiler ve sol kolunda morluk gördüm. Annemi izinli olarak almak istediğimi belirttim, pandemiden dolayı izinlerin kaldırıldığını ama 15 gün sonra annemi alabileceğimi söylediler. Bu durum bende iyice şüphe yarattı ve daha sonra annemi alıp eve getirdim. Evde annemin genel temizliğini yaparken vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar gördüm, hastaneye yatırdım. Annemin darp edildiğine dair rapor aldım, olay şimdi hukuki boyutta. Yaşlı bakım merkezini mahkemeye verdim. Annemde meydana gelen morluklarla ilgili yaşı bakım merkezi, ‘Duvara sürtünmeden dolayı böyle bir yara oluşmuş’ dedi. Morlukların sürtünmeyle olduğunu düşünmüyorum, sürtünmenin olduğu yerde kırık tespit edildi ve alçıya alındı. Bakım  evinde annemden öncede vakalar var, ölümlü vakalar var. Büyük ihtimalle annemin dışında diğer kişilerde darp ediliyor” dedi.

YAŞLI BAKIM EVİ: İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Konuya ilişkin görüştüğümüz özel yaşlı bakım evi yetkilisi,  darp iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve gerçeğin mahkeme ortaya çıkacağını ifade ederek, “Ailesinin söylediğine göre bu kişinin ruhsal durumu iyi değilmiş. Bizim haberimiz olmadan annesini kurumumuzdan çıkarıp götürdü. Annesinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmış ama annesine kendisi de zarar veriyor olabilir. Olay artık mahkemede gerçek ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Cihan BERK/DERSİM

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR