Dilek Doğan’ın bir ağabeyine darp, birine de zorla gözaltı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Polisler tarafında evine yapılan baskınla öldürülen Dilek Doğan’ın ailesine yönelik son zamanlarda tehditlerin arttığına dikkat çeken ağabey Mehmet Doğan, bugün çalıştığı inşaatta polisler tarafından darp edildiğini, önceki gün de kardeşi Emrah Doğan’ın zorla gözaltına alınmaya çalışıldığını söyledi.

Sarıyer’in Küçük Armutlu Mahallesi’nde evine baskın yapan polisler tarafından öldürülen Dilek Doğan’ın ailesi, polisler tarafından sürekli tehdit ediliyor. Bugün saat 18.00 sularında Küçük Armutlu’daki bir inşaat alanına giden özel harekat polisleri, orada çalışan işçilere Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı. Polisin, inşaatta çalışan Doğan’ın ağabeyi Mehmet Doğan’ı inşaatın bir odasına götürerek hakaretlerde bulunup darp ettiği belirtildi.

‘TEHDİTLER SON ZAMANLARDA ARTTI’

Gördüğü darp sonucu vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar meydana geldiğini belirten ağabey Doğan, “Benim hakkımda herhangi bir şekilde ne bir dava ne de bir soruşturma bulunmamaktadır. Polisler benim Dilek Doğan’ın ağabeyi olduğumu anladıkları anda beni başka bir odaya götürüp, darp ve hakaret etiler. Baldırlarıma aldığım darbelerden kaynaklı yürümekte zorluk çekiyorum” dedi. Önceki gün de oturdukları Küçük Armutlu Mahallesi’nde de polislerin, Doğan’ın diğer ağabeyi Emrah Doğan’ı da sokak ortasında hiçbir sebep belirtmeden gözaltına almaya çalıştıklarını dile getiren Mehmet Doğan, “Mahallelilerin tepkisi ve direnişi sonucu gözaltına almaktan vazgeçtiler. Polisler giderken de ‘Biz seni başka yerde gözaltına almasını biliriz’ şeklinde tehditlerde bulundular” diye konuştu. Son zamanlarda Doğan ailesine dönük polislerin tehditlerinin arttığına vurgulayan ağabey Doğan, polislerin zırhlı araçlarla evlerinin önünde tur atıp kendilerini taciz ettiklerini söyledi.

MA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR