Dilipak AKP’yi uyardı: AKP’liler, AK Partilileri boğacak

0
175

Bir süredir AKP içindeki bazı kesimleri isim vermeden eleştiren ve bu kesim için “AK Parti içindeki AKP’liler’ diyen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, parti içindeki AKP’lilerin AK Partililileri boğacağını savundu.

Akit yazarlarının yolsuzluk isyanı: Cami avlusunda rüşvet pazarlığı yapıyor bu ahlaksızlar

Dilipak yine büyük oyunu çözdü: ‘Kilise’ ve ‘kreş’ aynı kökten geliyor, torunlarım ilkokula gitsin …

FETÖ davalarında ciddi yanlışlıklar yapıldığını ve sapla samanın bir birine karıştığını itiraf eden Dilipak, “FETÖ soruşturmaları iyi gitmiyor” uyarısında bulundu.

Dilipak’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle: 

AKP’lilere vuruyorsun ses AK Partililerden geliyor. AKP’lileri kendi haline bıraksan partiyi, devleti ele geçirmeye çalıştıkları gibi ele geçirmeye çalışıyorlar. Yani AKP’liler, AK Partilileri boğacak.

FETÖ soruşturmaları iyi gitmiyor bu arada. Sapla saman tartışması sürüyor. Bu arada ciddi yanlışlıklar da var. Uyuyan FETÖ’cüler kendilerinden ayrılan, ya da feda edilebilecek kişileri ihbar ediyorlar, savcı bunlarla ilgili tutuklama istiyor. Kararı mahkeme versin diyor. Nöbetçi tutukluyor, risk almak istemiyor, kendi mahkemesi baksın diyor. Bekle iddianame hazırlansın. Bu arada haksızlığa uğrayanlar, yanlışlıkla içeri alınan ya da görevden uzaklaştırılanlar, kendilerini kurtarma derdinde. Kendileri kurtulsun da ne olursa olsun mu? Öte yandan böyle bir durum var. Adamlar hâlâ inatlarında ısrarcı. FETÖ’ye karşı toplumsal tepki verenlerin sesi, görevden alınanların ve tutuklananlardan haksızlığa uğradığını söyleyenlerin sesi kadar çıkmıyor.

Nesimi’nin 700 yıl önce yazdığı şiirden haberi olmayan Abdurrahman Dilipak’a yanıt

Gülse Birsel isyan etti: Abdurrahman Dilipak mesleğimizi çaldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here