Direnişçilerden çağrı: Tüm ezilenler için orada olun

0
173

Açlık grevleri 180’inci güne giren  Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, 14 Eylül’de görülecek duruşmalarına katılım çağrısı yaptı. Mesajlarında halklara tüm ezilenler ve yoksullar adına katılım çağrısı yapan emekçiler, kendilerini mahkemeden alacak olanın dayanışma olduğunu belirtti

Temmuz sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK’ler ile başlatılan muhalif cadı avında işlerinden edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi bugün 180’inci gününe girdi. Aylardır açlık grevinde olan eğitim emekçileri, 14 Eylül’de hakim karşısına çıkacak. Sağlık durumları her geçen gün ciddileşen emekçiler duruşma çağrısı yaparken, 105 gündür açlık grevinde olan Esra Özakça ise, sağlık durumunun kötü olduğunu söyledi.

Ekmek ve onur mücadelesi

Açlık grevlerinin 180’inci gününe giren emekçiler, avukatları ve Esra Özakça aracılığıyla duruşmalarına çağrı mesajı yayınladı. “Sevgili Dostlarımız, Sevgili Halkımız” diye başlayan mesajlarında emekçiler “100 günü aşkındır tutsağız. Direniş tüm baskılara, karalama kampanyalarına rağmen muktedirlerin riyakarlığı, depdebeli sözleri, büyük operasyonları karşısında açlığın olanca sadeliği, masumiyeti ve haklılığıyla kendi yolunda ilerliyor. 14 Eylül’ de bir mahkeme kuruluyor. Bu mahkemede bizi yargılayacaklarını söylüyorlar ama esas olarak yargılamak ve mahkum etmek istedikleri emekçilerin direnme hakkı, ekmek ve onur mücadelesidir” dediler.

‘Bizi alacak olan izin sahiplenmeniz’

Gülmen ve Özakça mesajlarında duruşma çağrısı yaparken, şunları da dile getirdi: “Biz orada olacak ve açlığın 190 gündür ısrarla anlattığını kelimelere dökeceğiz. Sözümüzü söyleyeceğiz. Sizi de bekliyoruz. Çünkü bizi bu zalim hücrelerden çekip alacak olan bizim için mahkeme kuranların adaleti değil, sizin sahiplenmeniz olacak. Bunu çok iyi biliyoruz. Canımız Türkiye ve dünya halkları, sadece bizim için değil, insan olmaktan kaynaklanan haklarımızı savunmak için, kamu emekçilerinin ekmek ve onur mücadelesinin yargılanamayacağını göstermek için, tüm yoksullar ve ezilenler için orada olmalısınız. Tecritte geçen 114 günden sonra fiziken aranızda olmak sizi, dostluğunuzu, yoldaşlığınızı daha yakından hissedeceğimiz için heyecanlıyız. Görüşeceğiz!”

ANKARA

9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here