DİSK ve Türk-İş’e ziyaret: Birlikte başarabiliriz

Post date:

Author:

Category:

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Demokratik Mücadele Programı kapsamında Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) başlattığı kent buluşmaları sürüyor.
Mersin’de DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü İdil Uğurlu, Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın da aralarında bulunduğu heyet, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (Türk-İş) ziyaret etti.

‘BİRLİKTE HAREKET EDERSEK…’

DİSK binasında heyet adına konuşan DTK Eşbaşkanı Güven, Türkiye’nin, Ortadoğu’da kilit noktaya sahip bir ülke olduğunu, fakat yürütülen yanlış politikalarla şimdiki duruma getirildiğini söyledi. Türkiye’nin ekmeğe muhtaç hale getirildiğini kaydeden Güven, “Döviz almış başını gidiyor. İşçi, köylü perişan. Kimse de perişanlığını dile getiremiyor. Dile getiren herkes bir şekilde yargı eliyle derdest ediliyor. O zaman bize iş düşüyor. Hep birlikte hareket edersek, el ele verirsek ülke için demokratik bir yönetim yaratabiliriz. Bu mümkündür” diye konuştu.

‘KRİZİN KAYNAĞI KÜRT SORUNU’

Türk-İş binasında konuşan DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ise “Ekonomik ve sosyal olarak yaşanan krizin temel nedeni Kürt sorununun demokratik çözümüne ilişkin iktidarların sürekli bir savaş ve baskı politikasıyla bu sorunu görmezden gelmesidir. Ülkenin bütün kaynaklarının bu siyasete harcandığı ve mevcut iktidarın da siyasetini bu zemin üzerinde sürdürdüğünü görüyoruz. Toplumda yaşanan bütün sorunlar bu perdenin ardından gizleniyor” dedi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR