Divriği Kültür Derneği: KHK’lerin geri alınmasını istiyoruz

Post date:

Author:

Category:

OHAL koşullarında KHK ile işlerinden edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 64.gününde devam ediyor. Birçok Alevi kurumu, Demokratik Kitle Örgütleri basın açıklaması düzenleyerek açlık grevine ses verilmesi gerektiğini vurguladı. Divriğ Kültür Derneği de yazılı bir açıklama yaparak, onurlu mücadelelerini desteklediklerini, KHK’lerin geri alınmasını talep ettiklerini vurguladı. 

Divriği Kültür Derneği’nin yaptığı açıklamada Akademsyenlerin başlattığı açlık gerevinin kritik aşamada olduğuna vurgu yapıldı. Açıklamada görevlerinden uzaklaştırılan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi 64. gününde olduğu kilo kaybeden Gülmen ve Özakça’nın ailelerinin endişeli olduğuna dikkat çekildi.

“ALTI AY ÖNCE EYLEMLERİNE BAŞLADILAR”

OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden uzaklaştırıldıklarını ve yaklaşık altı ay önce oturma eylemi başlattıklarını dile getiren açıklamada, “Gülmen ve Özakça’nın görevlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevi, 64.’üncü gününe girdi. Oldukça kilo kaybeden Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumunun gittikçe kötüleştiği öğrenildi” ifadeleri kullandı.

Divriği kültür Derneği’nin açıklamasında, “Akademisyenlerin onurlu mücadelelerini destekliyor, KHK kararlarının geri alınmasını talep ediyoruz” denildi.

 Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR