“Doğamıza, toprağımıza, sahip çıkmak için Hayır”

Post date:

Author:

Category:

AKP ile MHP’nin ortak hazırladığı ve 16 Nisan’da yapılacak olan yeni anayasa değişikliği referandumuna saatler kaldı. Türkiye halkları için bir dönüm noktası olacak olan başkanlık referandumuna ilişkin Amasya Gümüşhacı ilçesine bağlı İmerli Köyü sakinleri PİRHA’ya konuştu.

İmerli Köyü sakinleri, “Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için Hayır diyeceğiz” dediler.

“MAZOTA, TOHUMA HER GÜN ZAM GELİYOR”

Sadık Şen ve Arife Şen çifti, “Köyde hayvancılık ve tarımla geçiniyoruz. Ancak mazota, yeme ve tohuma her gün zam geliyor, ekip biçemiyoruz. Ürettikğmiz hiç bir şey para etmiyor.  Çocuklarımız hep işsiz. Yılardır bir fabrika dair açmadılar. Ülkeyi satıp soğana çevirdiler. Tüm bu nedenlerden dolayı Hayır diyoruz” dediler.

“GETİRİLECEK OLAN BU SİSTEM TEK ADAMLIK SİSTEMİDİR”

Emine güleç ise, Elbab’ta her gün askerlerimiz öldü. Ve bu getirilecek olan sistem tek adamlık sistemidir. Bu yüzden Hayır diyeceğim” dedi.

“DOĞAMIZA, TOPRAĞIMIZA SAHİP ÇIKMAK İÇİN HAYIR”

Son olarak konuşan Güleser Tekcam ve Süleyman Güleç ise, “ Hayır diyelim ki Hayır olsun. Evet dersek ülke tek bir kişinin eline geçecek. Yıllardır Fetö terör örgütü ile birlikte olanlar bugün kendilerini temize çektiler. Türkiye Cumhuriyeti değerlerine, çocuklarımızın geleceğine, doğamıza, toprağımıza sahip çıkmak ve bu tek adamlık sistemine karşı durmak için Hayır diyeceklerini” ifade ettiler.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR