Dokunmazlık ve Dokunma

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

VELİ AYDIN

Bugün, Almanya gündeminde ana haber ,Türkiye’ deki HDP Milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasıydı. ARD televizyonu hem kavgayı hem de dokunulmazlıkla ilgili geniş bir haber yaptı. Her ne kadar dosyası olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması diye tartışılıyorsa, bunun bir kılıf olduğunu herkes biliyor. Esas mesele Kürt Milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasıdır.

Bu oyun Türkiye’ deki savaş, terör ve şiddetin devamı olan Sarayın bir oyunudur. Tehlikeli ve karanlık bir oyundur. Düğmeye kim tarafından basıldığı, amacının ne olduğu belli iken; CHP’ nin bu oyunun bir parçası olmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Her ne kadar CHP milletvekilli müracaatları esnasında kürsü dokunulmazlığı dışında ki dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda adaylardan yazılı belge talep ettiğini ve programında da yer verdiğini biliyoruz.. Ancak bu dokunulmazlıkların kaldırılması CHP’ nin düşündüğü gibi değildir. CHP , AKP’ nin hangi yargısına güvenmektedir. Kız bizim oğlan bizim diyenleri ne çabuk unutuyorlar. Demokrasi bizim için araçtır; amaç değildir, diyenleri ne çabuk unutuyoruz? Demokrasi tramvayına bineriz, amacımızı gerçekleştirdiğmizde ineriz; diyenleri bilmiyor muyuz?

CHP’ ye düşen görev korkak davranmak değil ! Devrimci bir duruş sergilemektir.. Sarayın bu tuzağına karşı direniş göstermelidir. Dokunulmazlık Türkiye gibi bir ülkede en çok CHP için gereklidir.

Ergenekon kumpası ile Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ’ u Silivriye gönderen AKP, sayın Kılıçdaroğlu’ nu Silivri’ ye göndermeyeceğinin garantisi nerede ?

Hem CHP yönetimini hem de CHP milletvekillerini Sarayın bu savaş politikalarının parçası olmamalıdır. Anayasaya aykırı olan, hukuksuz olan bu değişikliği CHP’ nin kabul etmeyeceğini umuyor ve bekliyoruz.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel sekreter Yardımcısı

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR