DTK’den Batman’da dayanışma ziyaretleri

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

DTK heyeti, Batman’daki sivil toplum örgütleri ve derneklere dayanışma ziyaretinde bulunarak, zor süreçte yanlarında olduklarının mesajını verdi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, divan üyeleri Saliha Aydeniz, Dilek Adsan, Musa Farisoğulları, Sertaç Okay ve Gülistan Akel’den oluşan heyet, Batman’da dayanışma ziyaretlerinde bulundu. Heyet, sırasıyla Petrol İş Sendikası, İHD, Batman Barosu, TMMOB, DİSK ve KESK şubelerini ziyaret etti. İlk ziyaretlerini Petrol İş Batman Şubesi’ne gerçekleştiren heyet, petrol işçileri ve sendika yöneticileri ile görüştü.

‘DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Burada konuşan Leyla Güven, ülke olarak zor ve baskıcı bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek, DTK’nin asla bu sürece sessiz kalmayacağını ve iktidar tarafından bölgede baskı altına alınan tüm kurumlarla dayanışma içerisinde olacağının mesajını verdi.

Heyet ardından İHD Batman Şubesi yöneticileri ile bir araya geldi. Yoğun hak ihlallerinin yaşandığına dikkat çeken heyet, buradaki ziyaretin ardından Batman Barosu Başkanı ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Heyet yarın da kentteki diğer kurum ve derneklerin yöneticileri ile görüşecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR