Dün: Araç tamiri sırasında oldu, Bugün: Tünel açıp patlayıcı yerleştirmişler

Post date:

Author:

Category:

Diyarbakır’da emniyet binasındaki patlama için dün “Araç tamiri sırasında oldu. Dışardan müdahale olmadı” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisini yalanladı. Soylu, bugün de “Yerin altına tünel açıp patlayıcı yerleştirmişler” dedi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesindeki Çevik Kuvvet Müdürlüğü ve TEM binasının bulunduğu yerde dün meydana gelen patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yeni bir açıklama geldi.

Dünkü patlamanın hemen ardından “Araç tamiri sırasında oldu. Dışardan müdahale olmadı” diyen Soylu, bugün çıktığı bir televizyon programında, “Biz içeriye çalışan vasıtasıyla bir şey koydu mu diye düşünmüştük. Ama dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla bunu gerçekleştirdiler. Biz ayda bir emniyet binalarımızın etrafında arama tarama yaparız. Demek ki çok kısa süre içinde böyle bir şey kazmışlar, yerin altına bir patlayıcı yerleştirmek suretiyle… ” dedi.

Soylu, Diyarbakır Valiliği’nin konuya dair açıklama yapacağını da söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün patlamadan hemen sonra “Çevik kuvvet binası içindeki araç tamiri esnasında patlama yaşandı. Dışarıdan müdahale olmadığı, tamir esnasında araçtan kaynaklanan bir patlama olduğunu öğrendik. Bir kişi enkaz altında, 1 ağır yaralı var. Sayısı belli olmamakla birlikte hafif yaralılar var” demişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR