Duruşumuz tüm oyunları boşa çıkaracaktır

Post date:

Author:

Category:

AABF kongresi sonrası bazı çevrelerce geliştirlen tatışmalara AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi. İşte o açıklama;

Kararlı duruşumuz üzerimizde oynanmaya çalışılan tüm oyunları boşa çıkaracaktır!

Geçtiğimiz gün bir haber sitesinde yayınlanan “AABF Kongresinde Alisiz Aleviler hüsrana uğradı” başlıklı yazı Avrupa’daki Alevi hareketine yönelik provokatif bir dildir.

Daha evvel bu söylemlere Erdoğan ve AKP rejiminin Avrupa’daki Alevileri marjinalleştirmeye dönük ve hedef gösteren konuşmalarında şahit olmuştuk. “Alisiz Alevilik” kavramına kullananlar da saray diktatörlüğünün değirmenine su taşımaktan başka bir şey yapmıyorlar. Alevi toplumunun fertlerini inançlı-inançsız diye ayrıştırmak ancak ve ancak Alevilerin düşmanlarının işine yarar. Bu tuzağın farkındayız.

Tüzüğümüz gereği Alevi Kültür Merkezlerimize üye olan her canımızın delege olma, delege olan her canımızın da aday olmaya hakkı vardır. Bu son derece demokratik hakkı kullanan ve aday olan tüm canlarımız da kurumumuzun bir parçasıdır. AABF Genel Yönetim Kurulu olarak genel kurulumuzda aday olan canlarımızı, medyada hedef alan hiçbir söylem ve ifadeyi asla kabul edemeyiz. Bu durum “Alisiz Aleviler” kavramı üzerinden kurumumuzun içerisinde sahte taraflar yaratarak, gücümüzü zayıflatmaya yönelik bir girişimdir ve saray diktatörlüğü tarafından geçmişte sıklıkla kullanılmıştır.

Önümüzdeki dönem kurullarımıza seçilen ve seçilmeyen tüm canlarımızla, Alevi toplumuna saldıran odaklara karşı hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Kararlı duruşumuz üzerimizde oynanmaya çalışılan tüm oyunları boşa çıkaracaktır.

Bu vesileyle 21-22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 14. Olağan Seçimli Genel Kurulumuza katılan tüm Alevi Kültür Merkezlerimize ve delegelerimize de katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Hüseyin Mat

AABF Genel Başkanı

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR