Efrin sorusu Çavuşoğlu’nu sinirlendirdi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Astana zirvesinde bir gazetecinin yönelttiği “Efrin operasyonu Suriye’nin toprak bütünlüğüne tehdit değil mi?” sorusuna sinirlenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kim olduğunuzu bilmiyorum. Sizi FETÖ’cü gibi gördüm” diyerek soruya yanıt vermedi.
Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirilen Suriye konulu toplantıda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı sırasında Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bir gazetecinin kendisine yönelttiği sorulara sinirlendi.
Gazeteci, Çavuşoğlu’na “Üçlü görüşmede Efrin operasyonu gündeme getirildi mi? Bu operasyon Suriye’nin toprak bütünlüğüne karşı değil mi? İsviçre basınında çıkan haberlere göre 2 Türk diplomatın Nazi Almanyası’ndaki yöntemlerle birisini kaçırmaya çalıştığı iddia ediliyor. Türk Dışişleri Bakanlığı olarak bu konudaki resmi açıklamanız nedir? Ve İsviçre bu diplomatların dokunulmazlığının kaldırılmasını talep ediyormuş. Bu konuda görüşünüzü öğrenmek isterim” diye sordu.
Yöneltilen bu sorulara sinirlenen Çavuşoğlu, “Kendinizi bir daha tanıtır mısınız? Nerede çalışırsınız?” diye sorduğu gazeteciden, “Yerel gazeteciyim” cevabını aldı.
Bakan Çavuşoğlu, daha sonra “Kim olduğunuzu bilmiyorum, yerel gazeteci olarak da bilmiyorum. Sorduğunuz soruyla biraz FETÖ’cü gibi gördüm sizi. FETÖ ağzıyla sorulan sorulara zaten cevap vermem. Afrin konusunda açıklamalarımızı yaptık” diyerek sorulara yanıt vermekten kaçındı.
Olayın ardından basın toplantısı sona erdi.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR