Eğitim Sen: MEB suç işliyor

Post date:

Author:

Category:

Eğitim Sen, MEB’in eğitim ve öğretimi Cumhurbaşkanı’nın referandum etkinliklerine göre şekillendirerek suç işlediğini belirterek, “MEB referandum mitingleri için seferber olmayı bir tarafa bırakıp, eğitim sisteminin yapısal sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalıdır” dedi.

MEB’in Öğrencilerin siyasal istismarına neden olacak her türlü düzenleme ve uygulamaya son verilmesini isteyerek, “MEB referandum mitingleri için seferber olmayı bir tarafa bırakıp, eğitim sisteminin yapısal sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalıdır

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın referandum çalışmaları kapsamında gittiği Çorum’da okulların tatil edilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “MEB öğrencileri ‘Evet’ mitinglerine taşımak için aldığı kararlarla eğitim öğretimi engellemeyi sürdürüyor” ifadelerine yer verildi.

Aylardır tüm devlet imkanlarının mitingler için seferber edildiği kaydedilen açıklamaya şöyle devam edildi:

“Sabah okula gelen öğretmenlere toplantı yapılacağı söylenmiş, birçok okulun tatil olacağından habersiz sabah gelen öğrenciler geri gönderilmiştir. Eğitim kurumları başta olmak üzere, devlet kurumlarının işleyişi Anayasa başta olmak üzere, yasa ve yönetmelikler doğrultusunda olması gerekirken, MEB’in illerde referandum için bütün imkanlarını kullanmaya çalıştığı anlaşılmaktadır. Eğitim Sen’in sendikal eylemlerini ‘Eğitim öğretim faaliyetlerini engelleme’ gibi hukuk dışı suçlamalarla soruşturan MEB, eğitim süreçlerini ve toplantıları planlarken bunların yanında öğrencilerin öğrenim hakkını açıkça ihlal etmekte ve eğitim öğretimi Cumhurbaşkanı’nın referandum etkinliklerine göre şekillendirerek açıkça suç işlemektedir. Eğitim öğretim saatlerinde öğrencilerin yerinin okul olduğunu, öğrencilerin siyasi içerikli mitinglere katılımı için okulları tatil etmenin son derece yanlış bir uygulama olduğunu İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bir kez daha hatırlatmak gerekmektedir. MEB öğrencilerin siyasal istismarına neden olacak her türlü düzenleme ve uygulamaya son vermeli. MEB referandum mitingleri için seferber olmayı bir tarafa bırakıp, eğitim sisteminin yapısal sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalıdır.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR