Eğitimciler Gülmen ve Özakça’nın açlık grevi 69. gününde

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

OHAL kapsamında yayınlanan KHK’ler ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattıkları açlık grevi 69. gününe girdi. 

15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimi sonrası, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un tabiri ile ‘devlete karşı’ ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) ile yayınlanmaya başlayan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile birçok meslek grubundan binlerce insan açığa alındı veya ihraç edildi.

Nuriye Gülmen, FETÖ’ iddiasıyla açılan soruşturma gerekçesiyle Selçuk Üniversitesi’ndeki görevinden uzaklaştırılmış, 6 Ocak’ta yayınlanan 679 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle ihraç edilmişti.

Semih Özakça da Mardin Mazıdağı Cumhuriyet İlkokulu’ndaki sınıf öğretmenliği görevinden 675 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle ihraç edilmişti.

SAĞLIK DURUMLARI KÖTÜYE GİDİYOR   

Tansiyon ve nabız düzensizliklerinin başladığı, bulaşıcı hastalıklara karşı savunmalarının zayıfladığı, kan değerlerinin kötüleştiği, algılama, duygu durum bozukluklarının olduğu, zihinsel ve motor faaliyetlerde bozulmaların başladığı belirtiliyor. Gülmen ve Özakça’da ayrıca Wernicke-Korsakoff Sendromu’nun öncü belirtileri görüldüğü de açıklanmıştı.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR