Elçi eylemi 96’ncı haftasında: Devlet verdiği sözü tutsun

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Diyarbakır Barosu, katledilen Tahir Elçi’nin faillerinin bulunup cezalandırılması için her defasında aynı çağrıyı yaptıklarını belirterek, “Devlet dosyanın aydınlatacağı yönünde bize verdiği sözleri tutsun” dedi.

Diyarbakır Barosu, Sur’da Dört Ayaklı Minare önünde 28 Kasım 2015 tarihinde öldürülen eski başkanları Tahir Elçi’nin faillerinin bulunması, soruşturma dosyasının hızlı ve etkili yürütülmesi talebiyle Diyarbakır Adliyesi önünde her hafta düzenlediği eylemin 96’ncısını gerçekleştirdi. Çok sayıda avukatın cübbeleriyle katıldığı eylem de, “Seni unutmayacağız” pankartı taşındı. Eylemde açıklama yapan Diyarbakır Baro Başkanı Ahmet Özmen, her hafta ayını taleplerde bulunduklarını anımsatarak, “Bize her hafta aynı şeyleri tekrarlatan devletin kendisidir” dedi.
Devlet yetkililerine dosyanın aydınlatılması ve faillerin açığa çıkarılması için defalarca çağrıda bulunduklarını yineleyen Özmen, yapılan tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını ifade etti.
‘DEVLETİN KENDİSİ AYDINLATABİLİR’
Özmen, “Elçi’yi alçak bir şekilde katledenler elini kolunu saklayarak aramızda geziyorlar. Elçi katliamı ile yeni bir kaosun açılmasına neden oldu. Katliamın hesabı sorulmadı. Bu dosyayı bir cumhuriyet savcısı çözemez. Ancak devletin kendisi aydınlatabilir. Devlet dosyanın aydınlatacağı yönünde bize verdiği sözleri tutsun” çağrısını yineledi.
Açıklama yapılan 5 dakikalık oturma eylemi ile son buldu.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR