Emine Şenyaşar herkesi 9 Mart’ta ‘adalet istemeye’ çağırdı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde başlattıkları eylemi sürdürüyor. Nöbet eylemi 9 Mart 2021’de başlatmıştı.

Nöbetin 364’üncü gününde yeniden adliye binası önüne gelen aile, nöbetin birinci yılını dolduracağı 9 Mart için çağrıda bulundu.

Anne Emine Şenyaşar, nöbet boyunca maruz kaldıkları baskıları ve yaşadığı zorluklara dikkat çekerken, sadece kendileri için değil herkes için adalet talep ettiklerini belirtti.

Emine Şenyaşar, “Herkes için bir yıldır adalet istiyoruz. Bir yıl oldu, bir yıl daha sürse burada olacağım. Oğlum serbest kalana kadar buradan ayrılmayacağım. Oğlum cezaevinde biz buradayız, katiller ise elini kolunu sallayarak geziyor. Bu nasıl adalet? bu nasıl devlet? 9 Mart’ta herkes gelsin bizimle birlikte adalet istesin” dedi. 

Aile, önceki eylem günlerinde olduğu gibi Twitter hesabında da yeni bir mesaj paylaştı.

9 Mart’a çağrı için hazırladıkları bir görseli paylaşan aile, şu notu ekledi: “Şanlıurfa Adliye kapısında bir yıldır bekleyen anne, adalete ulaştığı gün ülkeye hukuk gelmiştir diyebiliriz. Hak, hukuk, adalet.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR