Emre Saltık hakka yürüdü!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Geçtiğimiz gün evinde kalp krizi geçiren ve yoğun bakıma alınan sanatçı Emre Saltık hakka yürüdü….Devr-i daim olsun….

Sanatçı Emre Saltık yaşamını yitirdi. Evvelki gün evinde kalp krizi geçiren 57 yaşında olan Sanatçı Emre Saltık,  Beylikdüzü Kolan Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Hayat mücadelesi veren Saltık’ın bugün yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Halk müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık, evvelki gün evinde kalp krizi geçirmişti.

Sanatçı Emre Saltık’ın hastaneye kaldırıldığını duyan yakınları, sanatçı arkadaşları ve Alevi yurttaşlar hastaneye akın etmişlerdi.

Saltık’ın bugün akşamüstü yaşamını yitirdiği belirtildi.

Emre Saltık için yarın (12 Mart Pazar) Büyükçekmece Cemevi’nde cenaze erkanı yapılacak. Hemen peşinden Güzelce Kabirliği’nda toprağa verilecek.

EMRE SALTIK KİMDİR?

1960 seneninde Dersim Ovacık’ta dünyaya gelen sanatçı 1980 seneninde İstanbul’a yerleşti. 1984 seneninde İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Halk Müziği bölümünden mezun oldu.

Arif Sağ ile beraber Arif Sağ Müzik Okulu’nda (ASM) eğitim verdi. 1987 seneninde bu okul Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti.

Bir hayli halk müziği kasetinde yönetmenlik yaptı. Emre Saltık’ın üretkenliği açısından sayabileceğimiz bir hayli albümü var. İlk albümü 1987 seneninde çıkardığı “Selam Sana Filistin” dir. Ancak türkülere yöneldiği ilk albümü “Türkülerden Kaçamazdım” sanat hayatında ehemmiyetli bir yer meblağ.

Sanatçıların telif hakları mücadelesinde de en önde yer alan Emre Saltık, MESAM idare heyeti azasıydı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR