Enternasyonalist Tabur

  0
  189

  Özellikle Rakka cephesinde DAİŞ’e karşı yürütülen savaşta YPG’ye bağlı bir tabur olarak bulunan Enternasyonalist Tabur’da dünyanın dört bir yanından savaşçılar bulunuyor. Enternasyonalist Tabur, Rakka özgürleşene kadar savaşacaklarını söyledi.
  Robin Şoreş: “Ben Amerikalıyım. Finlandiya, İspanya, İskoçya, Britanya, Fransa’dan arkadaşlarımız taburumuzda yer alıyor.”
  Marcello: “YPG, Enternasyonal Tabur’u Aralık 2016’da kurdu. Sincar operasyonunun bir parçası olmuştuk. Şimdi ise, burada Rakka şehrinin özgürleştirilmesinde görev yapıyoruz. Suriye insanlarına yeniden barış içerisinde özgürce yaşamlarına dönme imkanı yaratmaya çalışıyoruz.” YPG’nin bir birimine arka tarafta güvenlik sağlıyorduk, güvenliğini sağladığımız grup DAİŞ’in pususuna düştü, birçok yaralı ve şehit arkadaşımız vardı. Yanımızda ilk yardımcı arkadaşlarımızda vardı, ne mutlu ki ilk yardımcı arkadaşlarımız o gece çok yoğun çaba gösterdi ve durumu çok ağır olan bir yaralı arkadaşımızın canını kurtardı. Daha sonra bizler operasyona devam ettik ve arkadaşlarımızı pusuya düşüren DAİŞ’lileri bularak imha ettik. Bu kendi aramızda asla unutamayacağımız bir anımız olarak kaldı.”

  Olissa: “Ortak hedefimiz DAİŞ’i yok etmektir. Bu ortak hedefte çeşitli ülkelerden insanların buluşması en büyük motivasyonumuzdur.”Divar Alba: “Burada operasyonlarda görev alıyoruz, süratle düzenlenen saldırı operasyonlarında öncü gruplardanız. DAİŞ’e ilk darbeleri vuran gruplardan. Rakka savaşındaki tek görevimiz ve günlük pozisyonumuz sadece saldırı gruplarında bulunmaktır.”

  Şersan Tuço: “Kendi ülkem Finlandiya ve dünya ülkelerine mesajım, burada verdiğimiz mücadeleyi desteklemelerini istiyoruz, ilgili olmalarını istiyoruz çünkü burada DAİŞ’e karşı savaşıyoruz ve bunu tüm insanlık için yapıyoruz. Kazanacağız, kazanmak için her şeyi yapıyoruz.”

  Hivda Hebun/Rakka-Anf

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here