Erdoğan: 3 belediye başkanı kaldı, karar alındı, onlar da gidecek!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Nijerya cumhurbaşkanı Buhari ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan’ın ‘3 belediye başkanımızın istifalarını en kısa sürede vereceğine inanıyorum. Yetkili kurullar kararı aldı. Bize kalmadan gereğini yapmaları lazım’ sözleri dikkat çekti

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Erdoğan, “Polonya dönüşünce belediye başkanlarına ilişkin sözleriniz gündeme oturdu. ‘İstifa etmezlerse bedeli ağır olur’ şeklinde ifadeniz var. Direnme durumunda süreç nasıl işleyecek?” sorusuna karşılık şunları söyledi:

Karar verildi gidecekler…

“Çok tehlikeli sorular soruyorsun ya. “Bedeli ağır olur” demedim. “Gereği neyse yapılır” dedim. Olaya bakın, şu an itibariyle üç belediye başkanımız istifalarını verdiler. Şimdi 3 belediye başkanımız daha var. Onlar da en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. İlgili arkadaşlarımız görüşmelerini yaptılar. Şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin onlar da hazırlığı içindeler. Yine söylüyorum, gereği neyse gereği yapılacaktır. Çünkü yetkili kurullarımız bu konuyla ilgili kararını vermiştir. Arkadaşlarımızla ilgili özellikle bir olumsuzluk sürecini tahrik etmek değil tam aksine teşkilatımızın bu noktada varmış olduğu karar sürecidir.

‘İstifa etmezlerse görevden alırız’ sinyali

Çünkü biz sıradan bir parti değiliz. Bu bir sıradan hareket de değildir. Bu davanın içerisinde yer alan arkadaşlarımız bu sistemin nasıl çalıştığını aslında çok iyi bilirler. Onlar da bize kalmadan gereğini yaparlar, yapmaları lazım. Zaten kendilerine tebliğ ettik. Ben, Başbakan arkadaşım ve konuyla ilgili sorumlu genel başkan yardımcım.”

Ankara, Bursa ve Balıkesir…

Erdoğan’ın “istifa edecekler” dediği ve medyada istifa etmemek için direndikleri yönünde haberler çıkan 3 belediye başkanının, Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanları olduğu bildiriliyor. Gözler, içlerinde en medyatik olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Erdoğan’ın bu uyarısından sonra da direnip direnemeyeceğine çevrildi. Gökçek ise istifasının istendiğinin duyulduğu günden bugüne sessizliğini koruyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR