Erdoğan’dan taşeron sistemi itirafı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasıyla ilgili konuştu, “Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için barıştırmak için vardır. Trump adeta mikser gibi” dedi.

Erdoğan Çarşamba günü Kudüs’le ilgili İslam İşbirliği Teşkilatı’nı toplayacağını söyledi ve şöyle devam etti: Bu toplantıdan sonra bazı etkinliklerin çalışmasını yapıyoruz.

İşte Erdoğan’ın açıklamasında satır başları…

“KOMİSYONLCULAR ARADA KAZANCI GÖTÜRDÜ”

“Değerli kardeşlerim. Malum yıllardır taşeronluk meselesi hep konuşulmuştur, hep tartışılmıştır. Ne yazık ki, taşeronlar adeta komisyoncu görevi görmek suretiyle arada belli bir kazancı götürmüştür. Şimdi ise bu iş artık yoluna koyuldu. Hayırlı olsun. Kolay değil 900 bin işçi bundan istifade ediyor. Artık ‘Benim sonum ne olacak’ diye bir şey yok. Yeter ki herkes çalışmasını yapsın.

Bugün malum Yunanistan’a gidiyorum oradan da Gümülcine’ye geçeceğiz. En önemlisi şu; Türkiye saatiyle dün gece Amerika Başkanı Kudüs’le ilgili açıklama yaptı.

 “BM KARARINI HİÇE SAYDI”

Amerika, Başkan diyeceğim, aslında BM kararını adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar ABD ve israil’den başka hiçbir ülkenin 1980 BM kararı dışında bir adımı olmamıştır. Sadece bu iki ülke. Sayın Trump’ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil. Kudüs, Müslümanların, Hristiyanların kısmi olarak da Musevilerin ibadetgahı olarak görülmüştür. Bizim ilk kıblemizdir Mescid-i Aksa. Böyle bir adım atmak bu bölgeyi ateş çemberinin içne atmaktır. Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için barıştırmak için vardır. Trump adeta mikser gibi. Çarşamba gübü İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerini İstanbul’da toparlayacağız. Bunun yanında telefon görüşmelerimi sürdürüyorum. Papa ve Putin ile de bu konuyu görüşeceğiz.

 “ÇARŞAMBA GÜNÜ TEŞKİLATI TOPLAYACAĞIZ”

Bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir. Burada Sayın trump ‘Ben güçlüyüm öyleyse ahklıyım’ diyorsa yanılıyor. Haklı olan güçlüdür bunu böyle bilmesi lazım. Biz haklıyız biz bu kumpasların altında neler olduğunu biliyoruz. Şu anda mahkemede dönen dolapları görüyorsunuz. Şu anda herkesin foyası açık net ortaya çıkyor. Muameleye de buna göre tabi olacaklar. Çarşamba günü Kudüs’le ilgili İslam İşbirliği Teşkilatı’nı toplayacağız. Bu toplantıdan sonra bazı etkinliklerin çalışmasını yapıyoruz.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR