Erdoğan’ın sözleri Avrupa’yı ayağa kaldırdı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Yayıncılar Derneği üyeleriyle Saray’da bir araya geldi. Erdoğan’ın buradaki konuşmasında hedefinde yine Avrupa ülkeleri vardı.

“Buradan bize parmak sallayan Avrupalılara sesleniyorum. Türkiye; itilecek, kakılacak, onuruyla oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir” diyen Erdoğan yaşananların dünyanın her yerinde yakından takip edildiğini dile getirip, “Siz böyle davranmaya devam ederseniz yarın dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir Avrupalı, hiçbir Batılı güvenle huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Bunun için Türkiye olarak Avrupa ülkelerini demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

INDEPENDENT: ERDOĞAN AVRUPA’DAKİ HERKESİN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT ETTİ

Dünya medyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini sayfalarına taşıdı. İngiltere’nin The Independent gazetesi bu sözleri, “Erdoğan az önce Avrupa’daki herkesin güvenliğini tehdit etti” diye haberleştirdi.

Erdogan just threatened the safety of every person in Europe https://t.co/a0ERn0k0pA

— The Independent (@Independent) 22 Mart 2017

REUTERS: ERDOĞAN UYARDI

Uluslararası haber ajansı Reuters ise “Erdoğan, mevcut tutum devam ederse, Avrupalıları ‘güvenle yürüyemeyecekler’ diye uyardı” ifadelerini kullandı.

Erdogan warns Europeans ‘will not walk safely’ if current attitude persists https://t.co/42qQLAmGKJ pic.twitter.com/RoqpvlMP7y

— Reuters Top News (@Reuters) 22 Mart 2017

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR