Esra Özakça’dan polise: Alanlar bizim, siz buradan uzaklaşın

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Sincan Cezaevi’nde eylemlerine devam eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek için 16 gündür açlık grevinde olan Esra Özakça ve Veli Saçılık’a polis gaz ve plastik mermilerle müdahale etti. Müdahaleye tepki gösteren Özakça, “Alanlar bizim, siz buradan uzaklaşın” dedi.

Yüksel Caddesi’nde 210 gündür işlerine geri dönmek için direnen kamu emekçileri Veli Saçılık, Esra Özakça yine polis müdahalesine maruz kaldı. Bugünkü eyleme dün polis müdahalesi sırasında yüzüne sıkılan plastik mermiler nedeniyle fenalaşarak hastaneye kaldırılan Acun Karadağ katılamazken, çok sayıda kişi destek verdi.

Konur Caddesi’nde bir araya gelerek, “İşimizi geri istiyoruz” ve “Nuriye Semih işe geri alınsın” dövizleri ile Yüksel Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçen eylemciler, bir sürü sonra polis tarafından ablukaya alındı.Eyleme müdahale edileceğini duyuran polis,etrafta toplanan kitleye yönelik ise “Etrafta toplanan meraklı kitleye sesleniyorum. Birazdan müdahale olacak, dağılın” anonsu yaptı.

VATANDAŞTAN POLİSE TEPKİ: YAPTIĞINIZ İNSANLIK MI?

Yapılan anons sırasında 16 gündür açlık grevinde olan Esra Özakça, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça serbest bırakılıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini ifade etti. “Zafer direnen emekçinin olacak” ve “İşimizi geri istiyoruz” sloganlarının atılması ile birlikte çevik kuvvet polisleri ellerindeki kalkanlarla eylemcileri ittirerek, Konur Sokak’a doğru sürükledi.

Polis Özakça’yı kalkanlarla Yüksel Caddesi’nden Konur Sokağa doğru sürüklerken, duruma tepki gösteren Özakça, “Alanlar bizim, siz buradan uzaklaşın” dedi. Polisin sert müdahalesinden dolayı çevreden bir yurttaş çevik kuvvet polislerinin önüne geçerek, “Yaptığınız insanlık mı? Akşam bir de oruç açacaksınız ha” diyerek tepki gösterdi.

HEM GAZ SIKIYORSUN, HEM GÜLÜYORSUN

Sonrasında polis, yakın mesafeden Esra Özakça ve Veli Saçılık’ı hedef alarak plastik mermi ve biber gazı sıktı.

Kalçasına isabet eden plastik mermi nedeniyle aksamaya başlayan Saçılık, “Bizi Konur Sokak esnafı ile karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Kafede oturan insanlara bile saldırıyorlar” dedi. Biber gazı sıkan polisin yüzüne karşı güldüğünü kaydeden Saçılık, “Hem gaz sıkıyorsun hem de gülüyorsun öyle mi? Bravo siz” şeklinde tepkisini dile getirerek, saat 18.30’da yapılacak açıklamaya çağrıda bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR