Fatma Silêman yaşamını yitirdi

Post date:

Author:

Category:

Türkiye’nin Efrîn Kantonu’na yönelik saldırılarına karşı Cindirês ilçesine bağlı Sedaya Köyü’nde başlatılan direnişte 12 gün önce yaralanan Kongreya Star üyesi Fatma Silêman yaşamını yitirdi. 10 Kasım günü sınırdaki eylemcilere ağır silahlarla yapılan saldırıda 8 sivil yurttaş yaralanmıştı. Saldırıda ağır yaralanan Fatma Silêman ise 11 günlük yaşam mücadesinin ardından Efrîn’deki Avrîn Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Kongreya Star Yönetim Kurulu üyesi olan Fatma Silêman’ın iki kız kardeşi de, 1990’lı yıllarda Kuzey Kürdistan’daki özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirmişti.

Bir muhabir için en zor haber…

Kongreya Star Üyesi Fatma Silêman’ın yaşamını yitirdiği haberini ise Hawar Haber Ajansı muhabiri olan oğlu Kendal Şêxo yazdı. 2015 yılından beri Cizîrê Kantonu’nda muhabirlik yapan ve annesini görmeyen Şêxo, annesinin vurulması sonrası Efrîn’e döndü. Ancak yoğun bakımda olan annesini bir kez görebilen Şêxo, dün sabah annesinin yaşamını yitirdiği haberini yazdı… Şêxo annesinin ziyaret ettiğinde kendisine sadece “Berxwedan jiyan e (Yaşamak direnmektir)” diyebildiğini söyledi.

Kendal Şêxo / Efrîn – Anha

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR