Faturalar ödenemiyor

Post date:

Author:

Category:

Borç batığında debelenen AKP-MHP iktidarı, vatandaşa yüklü elektrik, doğalgaz ve su faturaları yazmaya başladı. Gelen yüksek faturalar nedeniyle vatandaş, ödeyemez duruma geldi.

İktidarın güdümündeki elektrik şirketi, vatandaş kaçak elektrik kullanmadığı halde 5-20 bin TL arasında ceza kesiyor. Van’da birçok kişi, kaçak elektrik cezasından mahkemelik ve icralık oldu. Faturalarını zamanında ödeyemeyenlerin elektriği, suyu ve doğalgazı kesilmeye başlandı. Yüksek faturalardan dolayı binlerce kişi günlerdir, elektriksiz ve susuz yaşamaya çalışıyor.

Kriz ve salgınla Van’da işsizlik yüzde 85’lere kadar çıktı. Ekonomik kriz, salgın ve işsizlik ile halk da borç batığında. Van’da elektrik faturalarını ödeyemeyen binlerce kişiden biri olan Mustafa D, şöyle konuştu: “Gelen yüksek faturalardan dolayı elektrik borcumu ödeyemiyorum. Elektriğim kesildi. Bunlar faturaları kendi kafalarına göre yazıyorlar. Kullanmadığımız elektriği de bize yüklüyorlar. Böyle olunca faturalar kabarık geliyor. AKP-MHP hükümeti krizin faturasını bize kesmeye çalışıyor.”

 

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR