FEDA: Paris saldırısını nefretle kınıyoruz

Post date:

Author:

Category:

Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Paris’de gerçekleşen saldırıyı “DAİŞ cellatlarının üstlendiği Paris’in Champs-Elysees Bulvarı’ndaki gerçekleşen bu alçak saldırıyı nefretle kınıyoruz” diyerek kınadı.

Fransa’nın başkenti Paris’te polise ateş açıldı. Saldırıda bir polisin olay yerinde öldüğü, iki polisin de yaralandığı bildirilmişti. Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yayınlayarak, yapılan saldırıyı alçakça bulduklarını ve saldırıyı kınadıklarını belirtti.

“Muaviye’den bu yana zalimler ile mazlumların kavgası sürüyor” denilen açıklamada, “Aleviler tarihin her döneminde bedeli ne olursa olsun mazlumların yanında oldu. Bugün de insanlığın yaşamına kasteden bu İslam maskeli insanlık düşmanlarına karşı mücadele edenlerin safındayız” denildi.

FEDA’nın açıklamasının devamı ise şöyle ;

Bölgemizde bu insanlık düşmanı çetelere karşı savaşan Kürt özgürlük güçleri ağır bedeller ödeyerek insanlığın onurunu korurken, bölgenin sultanlığına soyunan Erdoğan ise bu zalimler çetesine; DAİŞ ve tüm türevlerine destek veriyor ve yönlendiriyor.

Son dönemler Rusya ve pek çok yerde DAİŞ tarafından gerçekleştirilen saldırıların Türkiye bağlantıları ortaya çıkıyor. Hatırlarsanız Erdoğan; Avrupa’da AKP-MHP ittifakına karşı uygulanan yasaklamaların ardından Avrupa’yı tehlikelerin beklediğini söylemiş ve Avrupalı liderleri tehdit etmişti.

Paris’te dördüncü katliamı gerçekleştiren kanlı zalimlerin her aldığı can, insanlığa karşı işlenmiş bir suç oluyor.  İnsan merkezli bir inanca sahip olan Aleviler işlenen he cinayeti kendilerine karşı yapılmış sayarlar. Bugün Fransız halkına yönelik gerçekleştirilen barbar saldırı, aynı zamanda insanlığın ortak değerlerine karşı çıkmak ve çağdışı bir rejimi ikame etmek adına yapılıyor.

IŞİD barbarları Fransa’nın başkenti Paris’te, kentin en önemli caddelerinden Champs Elysees’de bir kez da saldırarak 2 Polisi öldürüp, birini de yaraladılar.  Biz FEDA olarak Fransa halkına baş sağlığı diliyor ve acısını acımız bilerek paylaşıyoruz.

Sadece insanın kendisine karşı değil aynı zamanda insanlığın Yaşam alanlarına yönelmiş bu tür saldırılar, bütün insanlığın ortak evrensel değerlerine darbe vuruyor. Bundan dolayı, özgürlükten, eşitlikten, farklılıklarımızI zenginlik bilerek ortak yaşamayı ilke edinen herkesi;  bu ve benzeri acıların bir daha yaşanmaması için mücadeleye ve dayanışmaya davet ediyoruz. Bilinmelidir ki, acılarımız ortaktır, kazanımlarımız da ortaktır ve insanlığın tümü içindir.

FEDA olarak Bir kez daha Paris’te bu alçakça saldırıyı yapanları lanetliyor, Fransız halkı ile birlikte olduğumuzu belirtiyoruz. Çağdışı zihniyetli barbarlar bizi korkutarak umudumuzu bitirmek istiyorlar. Biz Aleviler tarihin her döneminde bedeli ne olursa olsun zalimlerin zorbalığına karşı mazlumların direnişinin yanında olduk. Asla zalim iktidarlara biat etmedik, hiçbir zulümkara diz çökmedik. Hakkın ve Hakikatın arayışçısı Aleviler olarak bugün de bu zalim barbarlara karşı mücadele edenlerin yanında olacağız. Yaşam alanlarımızı terk etmeyeceğiz. Barbarlığa geçit vermeyeceğiz.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR