Federasyon Meclisi: Suriye devrimini adım adım hayata geçiyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Yürütme Konseyi, 1 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen seçimleri kutlayarak, ‘Tüm bileşenlerinin katılımıyla Demokratik Federasyon sisteminin inşasına bir blok daha örüldü’ dedi

Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Yürütme Konseyi, 1 Aralık’ta gerçekleştirilen yerel meclis seçimlerine ilişkin kutlama mesajı yayınladı.

Mesaj şöyle:

“Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Yürütme Konseyi adına, 1 Aralık’ta gerçekleşen Kuzey Suriye yerel meclis seçimlerini tüm Suriye halklarına hayırlı olsun. Bu başarıyı bizim için onurlu bir yaşam yaratan kahraman şehitlerimize ve savaş cephelerindeki kahramanlara armağan ediyoruz. Seçimlere sorumlulukla katılan halkımıza teşekkür ediyor ve onların temsilcilerini seçerek özgür irade sahibi olduklarını ispatladıklarını belirtiyoruz. Suriye halkları artık barış ve huzur dolu bir yaşama doğru gitmektedir. Yine seçim çalışmalarında yer alan ve emek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başta güvenlik güçlerine, Yüksek Seçim Komiserliği’ne, sandık başında olan öğretmenlere, hakikatin sesini bölge ve dünyaya duyuran özgür basına teşekkür ediyoruz. Tüm Kuzey Suriye halkları, Suriye’nin birliğini güvenceye alacak Demokratik Federasyon sistemi inşasında bir blok daha örmüşlerdir. Suriye devriminin amacı; özgür, eşit ve adil bir yaşamın yaşanacağı demokratik bir sistem inşasıydı. Özgür ve onurlu yaşamın yaşanacağı yeni bir sistemin inşası uğruna yüzbinlerce Suriyeli yurttaş yaşamını yitirdi, milyonlarca kişi mağdur oldu. Bizler, Kuzey Suriye’de, Suriye halklarının talep ve çağrılarına uygun şekilde krizin sonunu getirecek ve gerçek manada alternatif olacak siyasal bir sistemi oluşturuyoruz. Halklarımız bu seçimle yalnızca yerel meclislerini seçmedi, ama aynı zamanda Suriye için çözüm yolu olarak federasyon sistemini tercih ettiğini herkese göstermiş oldu. Bu aynı zamanda tüm çözüm çabaları için de bir tutumdur. Bu seçimler, Suriye’nin yeni bir yönetim sistemi ve anayasaya ihtiyacı olduğunu göstermiştir. Elbette seçimler yoluyla tüm dünyaya Suriye halklarının çözüm gücü sahibi olduğu ve çözümün bir başka yerde değil Suriye’de olduğu gösterilmiştir. Bir kez daha ortaya çıkmıştır ki, kendi hastalıklarımızın ilacı da bizdedir. Sonuç olarak Demokratik Federasyon yerel meclis seçimlerinin ortaya çıkardığı başarıyı kutluyor ve halkın güvenini alarak seçilen kişilerin görevlerini layıkıyla yerine getireceklerine olan inancımızı ve umudumuzu paylaşıyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR