Fenalaşan Gülmen tıbbi müdahaleyi kabul etmiyor

Post date:

Author:

Category:

62 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen fenalaştı. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tıbbi müdahaleyi kabul etmeyecekleri duyuruldu.

Ankara’da Yüksel Caddesi’nde “İşimi geri istiyorum” diyerek başlattıkları açlık grevinin 61’inci gününü geride bırakan Nuriye Gülmen, dün akşam saatlerinde fenalaştı. Tansiyonu 35’e kadar düşen Gülmen, dinlenmesi için acilen evine götürüldü.

Gülmen’in sağlık durumuna ilişkin, diğer açlık grevi eylemcisi Semih Özakça ve destekçileri Esra Özakça’nın sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

‘TIBBİ MÜDAHALEYİ KABUL ETMİYORLAR’

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi sonuçlarını yaşadıkları ve tıbbi müdahaleyi kabul etmeyecekleri açıklandı.

Gülmen’in 8 kilo kaybettiği bilgisinin verildiği açıklamada, “Semih ile Nuriye açlık grevlerinin beklenen sonuçlarını yaşayamaya başladı. Semih baş ağrısı, midede yanma yürümede zorluk; Nuriye’nin kas ağrısı, baş ağrısı, midede yanma, halsizlik, çabuk yorulma, nabız ve tansiyon düşüklüğü gibi sorunları var. Bugün yaşanan da açlık grevinden kaynaklı sıkıntıların devamıdır” denildi.

Ayrıca Gülmen ve Özakça’nın açlık grevi dün gece twitterda ikinci gündem oldu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR