Ferhat Tunç çağırdı, Haluk Levent gidiyor: Ayvalık da bizim, Dersim de

0
143

Sanatçı Haluk Levent, meslektaşı Ferhat Tunç’un Yurt Gazetesi aracılığıyla yaptığı ‘Gel güzel kardeşim Dersim’in ormanlarını da ağaçlandıralım’ çağrısına olumlu yanıt verdi: Ayvalık da bizim, Dersim de…

Sanatçı Ferhat Tunç, YURT’a yaptığı özel açıklamayla, Ayvalık Şeytan Sofrası için ‘fidan dikme’ kampanyası başlatan Haluk Levent’e çağrıda bulunarak “Gel güzel kardeşim Dersim ormanlarını da birlikte ağaçlandıralım” demişti. Tunç’un çağrısına Haluk Levent’ten cevap geldi: Ayvalık da bizim, Dersim de!

YURT’A KONUŞTU, TÜRKİYE OKUDU

Ege’de, Akdeniz bölgesinde ormanların yakılmasına kendisinin de çok üzüldüğünü ancak bu bölgelerdeki yangınların acısı kadar, Dersim’de yaşananın da aynı olduğunu belirten Tunç, YURT’a yaptığı açıklamada Haluk Levent’e çağrı yapmış, duyarlılık geliştirilmesi amacıyla destek istemişti.

HALUK LEVENT: AYVALIK DA BİZİM, DERSİM DE…

Twitter üzerinden yüzlerce paylaşım ve tepki alan açıklamaya cevap veren sanatçı Haluk Levent, Ayvalık’tan Yüksekova’ya kadar ülkenin her karış toprağında çiçekler açması için uğraşacağını söyledi. Levent, “En başından itibaren twitlerimde belirttim. Ayvalık’tan başlayacağız Yüksekova’ya kadar. Dersim de bizim, Ayvalık’ta” dedi.

FERHAT TUNÇ’UN HALUK LEVENT’E ÇAĞRISI NEYDİ?

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Şeytan Sofrası mevkiinde çıkan orman yangınından sonra ‘fidan dikme’ kampanyası başlatan Haluk Levent’e çağrıda bulunan Ferhat Tunç, açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Özellikle müzisyen arkadaşım Haluk Levent’e buradan çağrı yapıyorum. Hakikaten çok önemli bir kampanya yapıyor. Ben tebrik ediyorum kendisini. Aynı duyarlılığı Dersim’de yanan ormanlar içinde birlikte gösterelim. Çünkü bu ormanlar sadece buraya ait değil, burada yaşayan insanlara ait değil. Bütün Türkiye’nin, bütün ülkenin ormanıdır. Bu zenginlik hepimizin ortak zenginliğidir. Ve hiçbir gerekçe bu ormanların yakılmasını haklı gösteremez. Gerekçesi ne olursa olsun, orman yakmak hayatı bitirmektir. Ve buradaki doğal yaşamı bitirmektir. Ve Dersim bu düşmanlığı haketmiyor. Bunun önüne geçmemiz lazım.”

Barış Can / YURT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here