Garip Dede Dergahı: Cemevileri ibadethanemizdir

Post date:

Author:

Category:

Garip Dede Dergâhı Yönetim Kurulu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Alevileri camiye çağıran açıklamlarına tepki gösterdi.

Garip Dede Dergâhı Yönetim Kurulu’nun açıklaması şöyle:

BU AÇIKLAMANIN TERCÜMESİ ŞÖYLEDİR,CEMEVLERİ İBADETHANEMİZDİR.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Açıklaması Alevilerle Sünni kardeşlerimiz arasında hiç bir fark yoktur. Bütün Aleviler kendilerini Müslüman olarak tanımlarlar. Alevilik, İslam dışı gösterilmeye çalışılıyor. Buna zaten Alevi kardeşlerimiz karşı çıkıyor.

Alevilerde tercüme eder; Sünni kardeşlerimiz ve bizim aramızda dağlar kadar fark vardır. Kim kendini nasıl tanımlıyorsa öyle yaşar, İster İslam içi ister İslam dışı olsun kimin nerde ibadet edeceğine sen karar veremesin, Camii ye gideceğim diyen ve sizin hizmet belgenizle yurtdışı cemaate hizmet götürüyoruz dediğiniz Alevi dedeleri kimlere ne hizmet veriyor onu da açıklayınız
Ve devam ediyoruz
– Altı yaşındaki kız çocuğu evlenebilir
– Taraşsız erkek şehvet uyandırır
– Hamile kadın dışarı çıkmaz
– Ketçap şehvet uyandırır
– Ramazanda içi boş zırvalarla ceplerini dolduranları
– Kadın kahkaha atmaz
– Fetö ile İslam’a ötenazi unutup;
siz binlerce insanlık dışı hal ve hareketi İslam’a bulaştıran kafayı bırakıp Aleviler Camiiye gelsin diyorsunuz, hatta Alevilik hakkında hiç bilginizin olmadığı kesin siz Aleviliği zikir yapan bir tarikat sanıyorsunuz ya da parmağa zikirmatik takanları Alevi sanıyorsunuz Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a Cemevleri ibadethanelerimizdir diyoruz nokta….

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR