Gazeteci Diren Keser bugün adliyeye çıkarılıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde 14 gündür gözaltında tutulan Gazeteci Diren Keser bugün adliyeye çıkarılıyor. 

Mersin’de 14 gün önce evi basılarak gözaltına alınan ve Mersin Emniyetinde tutulan Gazeteci Diren Keser’in avukatı Ali Bozan, PİRHA’ya yaptığı açıklamada Keser’in bugün adliyeye çıkarılacağını bildirdi.

Keser’in önceki gün emniyette ifadesinin alındığını belirten Av. Bozan, bugün (15 Şubat) Keser’in adliyede ifadesinin alınacağını söyledi.

Gazeteci Diren Keser, OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan TV10’da “Hak Yolu” ve “Akdeniz’in Güncesi” programlarını hazırlayıp sunuyordu. 

13 gün önce sabaha karşı Mersin’deki evi polis tarafından basılmış ve gözaltına alınmıştı. Diren Keser, Aleviler için kutsal olan Hızır ayı vesilesiyle, gözaltında 3 gün Hızır orucu da tuttu.

Keser, Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatılan TV10’da Pir Hasan Kılavuz ve Pir Zeynel Kete ve yazar Abbas Tan ile birlikte “Hak Yolu” programını yapıyordu.

Her hafta gerçekleşen programda Cem, Musahip, Pir, Mürşit, Rayber, Talip, Hızır orucu, 12 imam Orucu gibi Alevi toplumunun temel değerleri üzerine tartışma yürüten “Hak Yolu” programı, Alevi toplumunun güncel sorunlarına da ışık tutmaya çalışıyordu. (N.M)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR