‘Geldim siz yoktunuz, gözaltına alındım, birazdan serbestim’

Post date:

Author:

Category:

 HDP Adalar ilçe binası öğlen saatlerinde kimsenin olmadığı sırada saldırıya uğradı. Saldırıya ilişkin gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan N.O. facebook hesabından, “Geldim siz yoktunuz, gözaltına alındım. Birazdan serbestim” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adalar İlçe Örgütü binasına saldırı gerçekleştirildi. İçeride kimsenin bulunmadığı parti binasının camları kırıldı. Olay yerine gelen polis, bir kişiyi gözaltına aldı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis, saldırının bir kişi tarafından yapıldığını tespit ederken, parti binası etrafında da güvenlik önlemleri aldı. Gözaltına alınan O. N. ise, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

‘GELDİM SİZ YOKTUNUZ’

Adalar Gerçek’in haberine göre, gözaltına alınan O.N’ nin facebook hesabına, “Geldim siz yoktunuz, gözaltına alındım. Birazdan serbestim” yazdığını gören partililer, tek kişi tarafından gerçekleştirilen saldırının planlı yapıldığını belirtti.

Olayla ilgili konuşan HDP Adalar İlçe Eşbaşkanı Cevdet Çiftçioğlu, “Her ne kadar tek kişi yaptı denilse de olayın planlı yapıldığı açıktır. Şahsın sarhoş olduğunu iddia ediliyor ama sosyal medyada yazdığı cümle kafa karıştırıcı. Öte yandan sarhoş bir insanın o taşları yukarı fırlatması çok zor. O. N’nin sosyal medyada daha önce yaptığı paylaşımlara baktığımızda ise siyasi bir kimlik göremiyoruz ama şahsın birileri tarafından yönlendirildiğini, kullanıldığını düşünüyoruz” dedi.

‘FARKLILIKLARIMIZLA BİRADAYIZ’

Adalar’da farklılık ve zenginliklerle bir arada yaşadıklarını belirten Cevdet Çiftçioğlu, “Herkes herkesi tanır. Hangi düşünceden olursak olalım, aynı masada oturuyoruz, çaylarımızı içiyoruz. Birbirimizden selamımızı esirgemiyoruz… Sevgi ve saygının, sağ duyunun hakim olduğu adalarımızda, kimse nefret tohumları ekmeyi başaramayacaktır, halkları birbirine düşüremeyecektir. Tercihimiz nefretten değil, her zaman sevgiden yana olacaktır. Biz bu güzellikleri barındırırken Adalarımızda hiçbir saldırı amacına ulaşamaz” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR