Genç müzisyen Sercan Öztürk’ten Peyik albümü

Post date:

Author:

Category:

Genç müzisyen Sercan Öztürk, Peyik adlı yeni albümünü dinleyiciyle buluşturdu. Müzisyen Sercan Öztürk bugünlerde ‘Peyik’ yani ‘Haberci’ anlamına gelen yeni albümde Edib Harabi’den, Kul Nesimi’ye, Şah Hatayi’den Bolulu Aşık Dertli’ye ait deyişleri seslendirdi.

Günümüzde otantik müzik icra edenlerin sayısının az olduğunu söyleyen Öztürk, “Bu da doğru olanı, yani gerçek ustaları dinlememekten kaynaklıdır. Eğer imkân var ise suyu çeşmenin gözünden, kaynağından içmek istersiniz. Bulanık olan suyu değil, duru olan suyu içmek istersiniz. Eski aşıklar durudur, çeşmenin gözüdür” diye açıklıyor sanatını.

Türkiye ve Avrupa’da da çok sayıda konser veren Öztürk, aslen Sivaslı. İlk single albümünü 2012 yılında ‘Makam-ı Vahdet’ ismiyle çıkaran Öztürk, 2015 yılında ise halk müziği sanatçısı Hüseyin Korkankorkmaz ile birlikte ‘Pir ile Talip’ ve 2019’da yine Hüseyin Korkankorkmaz ile ‘Hece’ albümünü çıkardı.

Koronavirüs pandemisi sürecinde boş durmayan Öztürk, yeniden stüdyoya girdi ve son albümü ‘Peyik’i bugünlerde müzikseverlerin beğenisine sundu.

alevinet12

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR