Gezici’nin son anketine göre; ‘Hayır’ 51,1

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Referandum öncesi anket şirketlerinin araştırmaları devam ediyor. Gezici’nin son anketine göre ‘evet’in oranı yüzde 48,9’a, ‘hayır’ diyenlerin oranı yüzde 51,1’e çıkıyor

Gezici Araştırma Merkezi’nin son araştırmasına göre referandumda, katılımcıların yüzde 43,7’si “evet” demek istediği ifade ederken, yüzde 45,7’si “hayır” diyeceğini belirtti. Katılımcıların yüzde 10,6’sı ise “kararsız” olduğunu söyledi. Kararsızlar dağıtıldığında, “evet” diyenlerin oranı yüzde 48,9, “hayır” diyenlerin oranı ise yüzde 51,1 olarak belirlendi.

‘Hayır çıkma olasılığı yüksek’

Sandığa katılmama oranının yüzde 16 civarında seyrettiğini belirten Gezici Araştırma Merkezi Genel Müdürü Murat Gezici, “Referandum sonucunda kararsızların tercihi ve sandığa gitmeyenlerin oranı belirleyici olacak. Sandığa katılım yüksek olursa, ‘hayır’ çıkma olasılığı yükselir” dedi. Halkın anketlere cevap vermekten çekindiğini bu nedenle “kararsızım” cevabını verdiğini kaydeden Gezici, “AKP’ye oy veren seçmenlerin yüzde 35’i ekonomik durumlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olmasına rağmen yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı yaşam standartlarının düşmesinden hoşnutsuz ve referandumu bir anlamda güven oylaması olarak değerlendiriyor” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR