Görgü tanığı amca Yıldırım: Savcı gelmedi, zırhlı aracı kaldırdılar

Post date:

Author:

Category:

Silopi’de polislerin kullandığı akrep tipi zırhlı aracın bir evin duvarını yıkarak içeri girmesi sonucu 2 yeğenini kaybeden amca Suat Yıldırım, “Komşularım 4 polisin araçtan indiğini söyledi. Olayın hemen ardından savcı gelmedi, zırhlıyı çektiler” dedi.

Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Karşıyaka mahallesinde 3 Nisan tarihinde devriye gezen polislerin kullandığı akrep tipi zırhlı aracın bir evin duvarını yıkarak içeri girmesi sonucu 7 yaşındaki Muhammet ile 6 yaşındaki kardeşi Furkan Yıldırım yaşamını yitirdi. Olayın meydana geldiği gece aynı evin 2’nci katında bulunan kardeşlerin amcası Suat Yıldırım, yaşananları anlattı.

‘4 POLİS ARAÇTAN İNDİ’

Çocukların alt katta kendisinin de dairenin üst katında kaldığını aktaran amca Yıldırım, olayın saat 01.30 sıralarında meydana geldiğini kaydetti. Zırhlı aracın eve çarptığı vakit uyuduğunu belirten Yıldırım, “Daha sonra insanların bağrışmalarını duydum. Aşağıya indiğimde zırhlı evin salonuna kadar gelmişti. Muhammet’in vücudu ezilmişti. Furkan’ı ellerime aldım. Daha sonra hastaneye doğru gittik” sözleri ile yaşananları anlattı. Olayın hemen ardından polislerin olay yerinden ayrıldığını söyleyen Yıldırım, komşularının kendisine araçtan 4 polisin indiğini aktardığını söyledi.

Yarım saat sonra çok sayıda polisin zırhlı araçlar ile gelerek alanı boşalttığını dile getiren Yıldırım, “Kargaşa çıktı. Millet tepki gösterdi. Polisler aracın freninin patladığı için böylesi bir olayın yaşandığını söylediler. Biz de tepki gösterdik. Hastanenin acil bölümünde de birkaç gencimiz polislere tepki gösterdi. Vali ve beraberindekiler de geç saatte geldiler” dedi.

‘SAVCI OLAY YERİNE GELMEDİ, ARACI ÇEKİP GÖTÜRDÜLER’

Kardeşinin İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdiğini ve şikayetçi olduğunu da sözlerine ekleyen Yıldırım, “Emniyette de bir polisin bu olaya karıştığını; fakat açıklayamayacaklarını söylemişler kardeşime. Savcı gelmedi olay yerine. Polisler gelir gelmez kobra aracı çekip götürdüler. Delil falan bırakmadılar. Kader diyorlar. Ama biz bunun peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR