Görgü tanıkları: Yaralı yakaladılar infaz ettiler

Post date:

Author:

Category:

Erdîş’te bir eve düzenlenen baskın sonucu yaşamını yitiren 2 kişiden birinin yaralı yakalanarak infaz edildiği iddia edildi. Olayan ilişkin konuşan görgü tanıkları, ‘2 saat aralıksız evi taradılar. Bir kişi yaşamını yitirdi, diğer kişi ise yaralı halde yakalanarak, infaz edildi’ dedi

Wan’ın Erdîş ilçesi Salihiye Mahallesi Bağlar mevkiinde bir eve gece saatlerinde baskın yapıldı. Baskının ardından evdekiler ile devlet güçleri arasında çatışma çıktı. Yaralı olan ve HPG’li olduğu iddia edilen 2 kişiden birinin yaralı olarak yakalanıp infaz edildiği iddia edildi. Mahalle halkından alınan bilgilere göre, gece saat 01.00 sularında yapılan baskında polis 3 katlı evin kapısını panzerle kırarak içeri girdi. Açılan ateş sonucu bir kişi yaşamını yitirdi, diğer kişi ise yaralı halde yakalanarak, infaz edildi. Görgü tanıkları, ardından 2 cenazenin çatışma süsü verilmek üzere ahıra götürüldüğünü ve uzun süre ahırın tarandığını söyledi.

Görgü tanıkları konuştu

Olay sonrası evde yaşayan 65 yaşındaki Ayşe Hezer, Esra Hezer, Gül Hezer, Cafer Hezer ile Ali Hezer gözaltına alınırken, görgü tanıklarından Ali Taştan, yaşananları anlattı. Taştan, “Evde toplamda 5 kişi yaşıyordu. İçeridekilerin kurtulması mucize oldu. Saat 1’den saat 3’e kadar evi kurşunladılar. Saatler sonra evde olanlar çıkarıldı. Çıkarılan ev sahipleri hemen gözaltına alınıp panzerlere bindirildi. Babam da yaşlı ve olaya şahit oldu. Çatışma sonrası sadece bir tane ambulans geldi ve bir cenaze aldı” dedi.

Olayın yaşandığı mahalleyi ziyaret eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Wan Milletvekili Lezgin Botan ile HDP ve Demokratik Bölgeler Partili (DBP) heyet, olay yerinde incelemelerde bulundu.

WAN

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR