Gözaltılar başkanlığın hazırlığı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Nisêbîn (Nusaybin) İlçe Örgütü, belediyeye atanan kayyum sonrası görevlerinden alınan eşbaşkanları Sara Kaya ve Cengiz Kök ile birlikte 10 kişinin gözaltına alınmasını protesto etti. DBP ilçe binasında yapılan açıklamaya, HDP Mêrdîn Milletvekili Ali Atalan, HDP Şirnex Milletvekili Leyla Birlik, HDP İlçe Eşbaşkanı Hamit Tokay ve DBP yöneticileri katıldı.

Halk ayağa kalkmalı

Toplantıda konuşan Ali Atalan, AKP hükümetinin halkın iradesine yönelik başlattığı operasyonda sınır tanımadığını ifade etti. Tutuklama ve göz altıların başkanlık rejiminin getirilmesi için bir hazırlık olduğunu sözlerine ekleyen Atalan, şöyle konuştu: “AKP halkın oylarıyla yol katedemeyeceğini anlayınca başkanlık rejimini, diktatörlüğü kabul etmeyen parti yöneticilerimiz kendisine engel olamasın diye gözaltı ve tutuklamalara başvuruyor. Bu hukuksuzluğa karşı halk ayakta olmalı. Biz seçilmişlerimizin arkasında ne kadar durursak, o kadar kısa zamanda özgürlüğü, demokrasiyi elde edebileceğiz.”

Şantiyede  ‘propaganda’  gözaltısı!

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu şantiyesinde çalışan işçilerin sosyal medya üzerinden PKK propagandası yaptığı iddiası ile şantiyelerde çalışan çocuk işçi A.K. (16) ile F.O.’yu (18) gözaltına aldı. Gözaltına alınan iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Geçen hafta aynı şantiyede aynı gerekçe ile gözaltına alınan M.K., O.K. ve S.A., ise tutuklanmıştı.

MÊRDÎN

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR