Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku ifadeye çağrıldı

Post date:

Author:

Category:

Dersim’de 293 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku ifadeye çağrıldı.

Gülistan Doku soruşturmasında baş şüpheli olan Zaynal Abakarov’un üvey babası Engin Yücel’in Atatürk Mahallesi’nde bulunan evini taşımasına engel olduğu gerekçesiyle Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan abla Aygül Doku, emniyette ifade verdi. Engin Yücel, “Mala zarar verdiği” gerekçesiyle 9 ay önce suç duyurusunda bulunmuştu.

Konuya ilişkin sosyal medyada tepki gösteren abla Doku, şunları ifade etti: “Engin biz sana bir elektrik süpürgesi alırız sıkıntı değil peki sen Gülistan’ı bize nasıl vereceksin. Kardeşimi alacaksın üstüne şikâyet edeceksin. Korkacağımızı mı zannettin. Senden de, senin gibilerinden de korkan alçaktır. Sonuna kadar Engin sonuna kadar, o sap dönene kadar.”

“OLAY ÇÖZÜLECEKSE BENİ HER GÜN İFADEYE ÇAĞIRIN”

Konuya ilişkin sosyal medyada tepki gösteren abla Doku, şunları ifade etti: “Üç aydır kız kardeşim yok, önceki gece darp edilmiş zorla arabaya bindirilmiş, sabah bu aileyle görüşmüş sonra sırra kalem basmış. Sonra bu aile evini taşıyor, bu evde bir kriminal inceleme yapılsın, belki bir iz, ipucu var. Süpürge makinası için 9 ay sonra ifade vermeye  çağrılıyorsunuz, neden 9 ay bekletildi onu da anlamış değilim. Şimdi düşünüyorum bu kadar adalete ve hukuka inanan bir ailenin inancını bu kadar zedelemenin anlamı ne. Bu olay sürekli Doku ailesini ve avukatını ifadeye çağırarak çözülmez. Eğer bu olay çözülecekse her gün beni ifadeye çağırın. Kardeşim bulunacaksa ben 80 yıl da yatarım. Savcının raporu var, polis zoruyla getireceğiz diye ama ne hikmetse Doku ailesi ifadeye çağrılıyor.”

PİRHA/DERSİM

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR