Gülmen, Özakça ve Gün için açlık grevleri yayılıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adana’da bir grup genç, akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça ile oğlunun cenazesini almak için açlık grevinde olan Kemal Gün’ün talepleri kabul edilinceye kadar süresiz dönüşümlü açlık grevi eylemine başladı.

Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik üyesi bir grup genç, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen, öğretmen Semih Özakça’ya ve oğlunun cenazesini için 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’e destek vermek amacıyla Seyhan ilçesinde bulunan Atatürk Parkı’nda dün itibariyle süresiz dönüşümlü açlık grevi eylemi başlattı. Gençler, Gülmen, Özakça ve Gün’ün talepleri karşılana kadar eylemlerini sürdüreceklerini dile getirdi.

‘HAKSIZLIKLARA KARŞI DİRENMEYE DEVAM EDECĞİZ’

Gençlerden Kübra Yeşildağ, hocalarına destek vermek için açlık grevine başladıkların ifade etti. “Haksızlığa karşı direnmeye devam edeceğiz” diyen Yeşildağ, tüm kesimlerin açlık grevi eylemlerine destek vermeye çağırıp, Gülmen, Özakça ve Gün’ün taleplerinin bir an önce yerine getirilmesini istedi.

‘SESLERİNE SES KATALIM’

Amaçlarının açlık grevinde olan Gülmen, Özakça ve Gün’ün sesine ses olmak olduğunu ifade eden Seda Tanak, kendilerinin bu direniş ruhunu yükseltmek istediklerini vurguladı. Tanak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hocalarımız bedenini açlığa yatırması bir direniştir. Onlar ekmek ve onurları için mücadele ediyorlar. Biz de onların bu onurlu mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu belirtmek için süresiz dönüşümlü açlık grevi başladık. Tüm herkesin bulunduğu alanda başlatılan bu direnişe ses olmaya ve görünür kılmaya çağırıyoruz. Onların talepleri karşılana kadar eylemde olacağız.”

‘HERKES BÜYÜTÜLEN BU DİRENİŞE DESTEK OLMALI’

Gülmen ve Özakça’nın OHAL bahane edilerek haksız bir şekilde işlerinden ihraç edildiğini belirten İbrahim Tuncel adlı açlık grevi eylemcisi de, üniversite öğrencileri olarak hocalarının bu haklı mücadelelerinde yanlarında olduklarını göstermek amacı ile açlık grevine girdiğini aktardı. “tüm kesimleri bu haklı mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” diyen Tuncel, açlık grevinde olan Gülmen, Özakça ve Gün’ün talepleri yerine getirilip, haklı mücadeleyi kazanana kadar eylemde olacaklarını kaydetti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR