Gülmen ve Özakaça’ya destek eylemi ikinci haftasını geride bıraktı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek amacıyla Kadıköy’de başlatılan eylem ikinci haftasını gride bırakırken, bugünkü nöbeti KHK ile ihraç edilen akademisyen Serdar Başçetin devraldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın Ankara Yüksel Caddesi’nde sürdürdükleri açlık grevine destek vermek amacıyla Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda başlatılan nöbet 15’nci gününde. “Nuriye ve Semih işe iade edilsin” ve “Ölüm değil çözüm istiyoruz” pankartlarının açıldığı eylemde, nöbeti KHK ile ihraç edilen akademisyen Serdar Başçetin devraldı.

Başçetin, Gülmen ve Özakça’nın eylemlerinin 192’inci, açlık grevlerinin ise 72’inci gününde olduğuna dikkat çekti. Kendilerinin de 15 gündür dayanışma nöbetinde olduklarını kaydeden Başçetin, “Talebimiz arkadaşlarımızın bir an önce işlerine iade edilmesi, vücutlarında kalıcı bir hasar oluşmadan hakları iade edilerek açlık grevinin sonlandırılmasıdır” dedi.

‘GÜNDÜZ YAPAMADIKLARINI GECE YAPIYORLAR’

Başçetin, şöyle devam etti: “Meclis’in iki adım ötesinde süren bir direnişten Başbakan’ın haberi dahi yoktu. Haberleri olduğu anda ise insanların taleplerini öğrenmek yerine direnişi bitirmek adına polis gönderdiler. Neredeyse her akşam saldırı oluyor. Gündüz gözüyle göze alamadıkları şeyi gece yapıyorlar. Dün gece de birkaç kez saldırıldığını duydum. Semih’in annesinin de gözaltına alındığını duyduk.” Tüm demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerine seslenen Başçetin, direnişe destek çağrısında bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR