Gülmen ve Özakça için başlatılan destek grevi büyüyor

Post date:

Author:

Category:

Açlık grevlerinin 60’inci gününde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ye destek olmak amacıyla başlatılan açlık grevini devralan sosyolog Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu, eylemlerini büyüteceklerini söyledi.

Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevlerinin 60’inci gününde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ye destek olmak amacıyla Kanun Hükmünde Kararname(KHK) İle ihraç edilen ve görevlerini sürdüren akademisyenlerin Kadıköy’de başlattığı açlık grevi ikinci gününde devam ediyor. Açlık grevini ikinci gününde KHK ile ihraç edilen Sosyolog Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu devir aldı. Sağanak yağmura rağmen devam edilen eylemde “KHK özgürlükleri yok eder”, “20 Temmuz’dan beri OHAL KHK’ları ile 150 bin emekçi atıldı” dövizleri taşındı.

EYLEMLER BÜYÜYECEK

Amaçlarının, arkadaşlarının mücadelesini sahiplenmek ve bir an önce taleplerinin kabul edilmesi olduğunu vurgulayan Hattatoğlu, Gülmen ve Özakçay’ın sadece kendileri için değil KHK’lar ile ihraç edilen bütün kamu emekçileri için böyle bir eylem yaptıklarını söyledi.

Arkadaşlarının açlık grevlerinin 60’ını gününe girdiğine dikkat çeken Hattatoğlu, Gülmen ve Özakçay’ın hayatlarından endişe ettiklerini belirterek, onların seslerini yükseltmek amacıyla önümüzdeki günlerde Almanya ve Ankara’da da eylemler gerçekleştireceklerini aktardı.

Hattatoğlu, talep ne kadar güçlü bir sesle ve yaygınlıkla dile getirilirse taleplerin kabul edilme şansının artacağını söyledi. Selahattin Demirtaş’ın “Cesaret bulaşıcıdır” şiirini hatırlatan Hattatoğlu, “Simgesel bir açlık grevi eylemi yapmalarının temel nedeni, sokakta olmamızın sebebi arkadaşlarımızın hayatlarından duyduğumuz endişedir” dedi.

Dönüşümlü açlık grevi eylemini yarın Munzur Üniversitesi Araştırma Görevlisi iken KHK ile ihraç edilen Emine Sevim devralacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR